Knihovní služby informačního systému Univerzity Karlovy  
SFX » Portály e-časopisů a e-knih
Úvod
Pro knihovny
 
 

Portál elektronických časopisů UK - PEC

Portál elektronických časopisů a knih je určen pro vyhledávání volně dostupných a předplácených e-časopisů a e-knih dostupných kdekoliv na UK (aťvolně, či v rámci placené licence).


Seznam je pravidelně aktualizován a průběžně upravován dle změn v předplácených databázích a službách i s přibývajícími volně dostupnými tituly. Nabízí jednoduchý přístup ke všem dostupným online titulům aktivovaným v centrální bázi SFX.


Tituly dostupné pouze v rámci určité fakulty jsou označeny: "Přístup omezen pro: MFF"
Vyhledávání e-časopisů

Název - vyhledávání dle názvu:

Základní nabídka v záložce "Název" nabízí procházení titulů podle abecedy případně jednoduchým dotazovým polem. Pro zadávání dotazů je využívívaná technologie AJAX, která zajišťuje automatické dokončování dotazu podle aktuálního obsahu databáze


Kategorie - vyhledávání dle kategorie zdroje:

Další možností vyhledávání v časopisech je procházení podle kategorií (záložka "Kategorie"). Všechny tituly jsou rozřazeny do 17 základních kategorií a dalších desítek podkategorií, podle rozsáhlosti vědních oborů. U každé z podkategorií je zobrazován aktuální počet titulů, které zahrnuje.


Nalézt - vyhledávání dle poskytovatele:

V záložce "Nalézt" je umístěno základní vyhledávání podle názvu, ISSN a dále podle konkrétního poskytovatele a základních kategorií. Poskytovatelů i kategorií lze vybrat více (klávesa "Ctrl" nebo "Shift") a tím například zúžit hledání pouze na volně dostupné zdroje určitého okruhu oborů. Při označení všech poskytovatelů a potvrzení vyhledávání se zobrazí kompletně celé portfolium dostupných časopisů, včetně jejich počtu.


Citation Linker - vyhledávání článků

Jedná se o nástroj pro vyhledávání existujících článků na základě známé citace. Do formuláře je nutné uvést minimálně dva údaje (např. ISSN a rok). Platí, že více dat výrazně zpřesňuje nalezení dokumentu.


Vyhledávání e-knih

Vyhledávání dle názvu:

Název je doplňován automaticky podle shody s postupně zadávanými klíčovými slovy. Při zadávání klířových slov je vhodné (ale ne nezbytné) respektovat pořadí slov v názvu titulu.


ISBN:

Vyhledávání na základě známého identifikátoru. Při zadání 13 místného ISBN je identifikátor automaticky konvertován do 10 místné podoby.


Autora:

Vyhledávání na základě jména autora


Poskytovatele:

Vyhledávání v kolekcích poskytovatelů (databázích). Lze tak výběr omezit jen na určitého poskytovatele. Např. Karolinum Press apod.
Funkce ovládacích prvků

Začíná na:

Vyhledánání přesně respektuje pořadí slov v názvu - "název začíná na:"


Obsahuje:

Vyhledávání bez ohledu na pořadí slov, lze uvést jakékoliv slovo z názvu, které obsahuje.


Obnovit / smazat:

Smazaní včech polí ve formuláři


Významy ikonek


.......... podrobnější informace o titulu (dostupnost aj.)

.......... propojení na nabídku SFX, která zobrazí všechny přidané relevantní službyDalší informace na Portálu elektronických zdrojů UK

ExternĂ­ odkaz pez.cuni.cz
Užitečné adresy         

 PEC - e-časopisy
 E-knihy
 Top e-journals
 Top e-books
 Citation LinkerTento dokument..   

Kontaktní osoba
pro tento dokument:


 Michael Zach

 

Tento dokument
ke stažení:


     ve formátu PDF
     ve formátu TXT

 

Poslední změna:

29.07 2014 13:45

 

Komentáře a dotazy zasílejte z kontaktního formuláře, Poslední aktualizace: 27.04 2015 11:04, © ÚVT